Sistem Kurulumu

Yangın Algılama İhbar Sistemleri

Yangın algılama ve ihbar sistemleri, yangın tehlikesine karşı etkin bir çözüm olarak tercih edilmektedir. En çok tercih edilen yangın çözümlerinden olan ihbar sistemleri yangın anında harekete geçer. Yangın tehlikesinin ortaya çıkışını algılayarak uyarı yapan bu sistemle yangının büyümesini önlemek mümkün olur.

İnsanların can ve mal güvenliğini sağlamak adına bir gereklilik olarak kabul edilen yangın algılama ve ihbar sistemi; 2002 yılından bu yana kanuni bir zorunluluk olmayı başarmıştır. Bu nedenle kapalı mekanların tamamında yangın sistemleri ile birlikte ihbar çözümlerini tercih etmek gerekir.

Yangın Algılama İhbar Sistemleri Uygulaması

Yangın sistemleri konusunda ihbar ve algılama çözümlerinden faydalanmak istediğinizde uzmanlarımızla keşif için işletmenizi ziyaret ediyoruz. Keşif çerçevesinde kurulacak olan sistemin planlamasını yaparak montaj için hazırlıkların yapılmasını sağlıyoruz.

Yangın algılama ve ihbar çözümlerinde hem ihtiyaç hem de talebe bağlı olarak seçim yapıyoruz. Farklı özellikleri bulunan analog adresli yangın algılama çözümleri ile konvansiyonel yangın algılama sistemlerinden birini tercih ederek montaj işlemi gerçekleştiriyoruz.

 

Analog Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Analog adresli yangın algılama çözümleri, hatasız algılama ve ihbar hizmeti sağlar. Bu noktada etkin bir çözüm sunmayı başarır. Üstelik sigara dumanı, hızlı hava akımları ve kirlenmeden kaynaklanan değişimleri yangın ihbarı olarak bildirmez. Sistemin analog değişimleri işleyerek başarılı sonuçlar ortaya koyması çerçevesinde ideal sonuçlar elde edilmektedir.

 

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

Konvansiyonel yangın algılama sistemleri, bölge bazlı algılama çözümleri sunmaktadır. Dedektör ve butonların tek bir hat üzerine bağlandığı konvansiyonel sistemlerde kattaki yangınların tespiti sağlanmaktadır. Bağlantı şemasının kusursuz olması durumunda başarılı çözümler sunan konvansiyonel çözümler analog sistemlerle kıyaslandığında daha az tercih edilmektedir.

 

Yangın algılama sistemleri, ihtiyaca ve talebe bağlı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle de kurulumu gerçekleşecek olan yangın algılama ihbar sistemleri konusunda titiz çalışmalar yürütülmelidir. Yüksek standartlarda sonuçlar almanız adına çözüm üreten ekibimizle yangınla mücadelede ideal sonuçlara ulaşabileceksiniz. GFC ayrıcalığını yaşamak ve yangın ihbar sistemleriyle alakalı hizmet almak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sprinkler Sistemleri

Sprinkler sistemleri, yangına etkin müdahale konusunda tercih edilen en ideal sistemlerden bir tanesidir. Kurulum, bakım ve kullanımı konusunda ideal çözümlere başvurulması durumunda en teknolojik seçeneklerden biri olan sprinkler sistem çerçevesinde kusursuzluğu yakalamak mümkündür. İnsan canına ve malına yönelen yangın tehlikesini önlemek adına GFC ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebilirsiniz.

Sprinkler sistem kurulumu yapan ekibimiz, kaliteli çözümleri ön plana çıkarırken işlevselliği önemser. Bu çerçevede sprinkler sistemlerin başarılı olmasında ihtiyaca özel çözümler sağlaması dikkat çeker. Profesyonel ekibimiz ve kalite odaklı yaklaşımımızla aşağıdaki sprinkler sistem çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Islak Borulu Sprinkler Sistem

Yangın anında sprinkler başlıklarının patlamasıyla birlikte sistem yangına müdahale imkânı tanır. Boruların su ile dolu olması yangına hızlı ve etkin müdahaleyi mümkün kılar. Üstelik en çok tercih edilen sprinkler sistemlerinden bir tanesidir.

 

Kuru Borulu Sprinkler sistem

Sprinkler sistem borularında hava ya da azot doldurulması ile çalışan bu sistemde başlıkların ısı etkisi ile patlaması sonrasında suyun borulara ulaşması söz konusu olur. Suyun patlama sonrasında oluşan basınçla harekete geçmesi hedeflendiğinden boruların tamamen kuru olması gerekmektedir. Aksi takdirde borularda donma riski ortaya çıkar.

 

Ön Tepkili Sprinkler Sistem

Kuru siprinkler sisteme benzeyen bu çözümde su vanasının açılması yangın algılama sisteminden gelen ikaza bağlıdır. İkaza bağlı olarak açılan sistem suyun yangın anına ulaşmasını sağlar ve yangın söndürülür.

 

Sprinkler sistemleri kaliteli ve kullanışlı çözümler sağlarken yangına etkin müdahale imkanı tanır. Bu çerçevede hem teknolojik hem de kaliteli seçenekler arasında kabul edilmektedir. Ekibimizin profesyonel yaklaşımı ve kalite odaklı anlayışıyla kurulan sprinkler sistemlerle yangının neden olacağı kayıpları önlemek mümkündür.

GFC olarak sprinkler sistem kurulum, projelendirme, bakım ve onarım süreçlerinde çözüm sunuyoruz. Sistemin alana ve ihtiyaca uygun bir şekilde tasarlanması adına kaliteli bir yaklaşım sergilenir. İşletmeniz ya da projeniz için en başarılı seçeneklerden yarar sağlamak mı istiyorsunuz? O halde sprinkler sistem çözümlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel ve ilkeli anlayışımızla size en uygun çözümleri sunuyoruz.

CO2 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

CO2 gazlı yangın söndürme sistemleri NFPA12 standartlarına uygun çözümlerden bir tanesidir. Sabit nozullar kullanılan ve gaz dağıtım tesisatının titizlikle tasarlandığı bu sistemde bütün aşamaların profesyonelce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. GFC olarak sistem projelendirme, kurulum, test, bakım ve onarımı konusunda kusursuz çözümler sağlıyoruz.

Karbondioksit gazlı söndürme sistemi gazla söndürme sağlayan en etkili çözümlerden bir tanesidir. Bölgesel söndürme imkanı sunması ve güvenlik prosedürlerine uygun seçenekler sağlaması oldukça özeldir. Soğutucu ve boğucu bir gaz olarak bilinen CO2 bu özellikleri sayesinde yangın söndürme çözümlerinin vazgeçilmezlerindendir.

CO2 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Tasarımı

Karbondioksit gazlı yangın söndürme sistemlerinde öncelikle tehlike sınıfının belirlenmesi ve sonrasında tasarım sürecinin başlaması gerekir. Tasarım için gerekli olan tehlike sınıfı belirlendikten sonra NFPA12 standartları dikkate alınmaktadır. Bu kapsamda belirli hacimler için gerekli söndürücü gaz miktarı hesaplanmaktadır.

 

Söndürme sistemlerinde kullanılan diğer gazlarla kıyaslandığında karbondioksit gazlı sistemlerde sızdırmazlık oldukça önemlidir. Bu nedenle ortamdaki açıklığın miktarı dikkate alınarak hesaplamalar yapılmalıdır. Tamamen açık ortamlarda lokal söndürme sistemleri tercih edilerek kaliteli sonuçlara ulaşılır.

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri ile İlgili Önemli Detaylar
GFC olarak profesyonelliği ön planda tutarken titiz çalışmalar yürütmeye özen gösteriyoruz. Bu noktada aşağıdaki adımları izleyerek sistemin kusursuzluğunu destekliyoruz.

 

 • Gaz miktarı hesaplamalarını standartlara uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz,

 

 • Borulama işlemini hidrolik hesap programlarında doğrulama sonrasında tamamlıyoruz,

 

 • Basınç sınıfını dikkate alarak uygun boru ve fittings kullanımı sağlıyoruz,

 

 • Montaj sırasında profesyonel ekibimizle bütün olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz,

 

 • Boru hattında sızdırmazlığı sağlayarak tesisat tamamlandığında test ve kontroller gerçekleştiriyoruz,

 

 • Son sızdırmazlık testleri ile sistemin işlevselliğini değerlendirerek devreye alma işlemlerini tamamlıyoruz.

 

Kaliteli bir sürecin olmazsa olmazlarını ön plana çıkararak CO2 gazlı yangın söndürme sistemlerini sizlerle buluşturuyoruz. Bütçe dostu yaklaşımımız ve uluslararası standartları dikkate alan hizmet anlayışımızla size en iyi çözümleri sunuyoruz. Siz de karbondioksit gazlı sistemlerden yararlanmak mı istiyorsunuz? O halde bizimle iletişime geçerek sistem ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz yangın söndürme sistemi, davlumbaz kullanımının söz konusu olduğu profesyonel mutfaklarda tercih edilen çözümlerdendir. Mutfaklarda davlumbaz kaynaklı yangınların söndürülmesi ve ortamdaki hava akışının sağlanması adına bu çözümler tercih edilmektedir. GFC olarak sizlerden gelen talepleri karşılayarak en kaliteli çözümleri sağlıyoruz.

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri, temiz hava sağlamaya yarayan davlumbazda biriken yanıcı maddelere karşı koruma sağlar. Muhtemel yangınlarda önlem olarak kabul edilen bu sistemler can ve mal kayıplarına neden olabilecek durumların önlenmesini sağlar. Bu çerçevede profesyonel mutfaklarda yangın güvenliğini sağlamanın en özel yönlerinden biri davlumbaz sistemleridir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Çözümlerimiz

 

Profesyonel ve kaliteli bir yaklaşımı ön plana çıkarırken kullanışlılığı da sağlayan davlumbaz söndürme sistemleri; hastane, otel, okul ve diğer pek çok alanda tercih edilmektedir. Bu yönüyle oldukça özel olan davlumbaz sistemlerinin uygulaması sırasında şu esaslar dikkate alınmaktadır.

 

 

 • Planlama ve montaj çözümleri titizlikle gerçekleştirilerek %100 işlevsellik sağlanmaktadır,

 

 • Davlumbaz sistemlerinde tercih edilen esnek borulama sayesinde mutfakta iş akışında kusursuzluk ön plana çıkar,

 

 • Koruyucu krom nozul kullanımı sayesinde söndürücü maddenin boşalmasını engelleyecek tıkanmaların önüne geçer,

 

 • Otomatik algılama sistemleri ile 7/24 koruma sağlanmaktadır,

 

 • Kullanılan özel söndürme çözümleri sayesinde kısa sürede yangına müdahale edilmektedir,

 

 • Kurulum ve bakım süreçlerinde sertifikalı çözümlerle kaliteli sonuçlar ortaya çıkar.

 

Titiz bir süreç anlamına gelen davlumbaz söndürme sistem kurulumu ile alakalı siz de ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecek çözümlerimiz başvurabilirsiniz.

 

Profesyonel Söndürme Sistemleri

Söndürme sistemlerinde profesyonelliği ön plana çıkaran çözümlerimizle ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz. Bu çerçevede sunduğumuz güvenilir hizmetleri sertifikalı ve standartlara uygun bir şekilde yapılandırıyoruz. Siz de söndürme sistemleri ile alakalı kaliteli çözümlerden fayda sağlamak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Söndürme sistemleri konusunda ihtiyaç odaklı yaklaşımımız ve kaliteden ödün vermeyen anlayışımızla size destek oluyoruz. Siz de davlumbaz kullanılan alanlarda başarılı bir söndürme sistemine sahip olmak adına GFC ayrıcalığını yaşamaya başlayabilirsiniz. Söndürme sistemlerinde kaliteli hizmet ve çok daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz.

FM-200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM-200 gazlı yangın söndürme sistemleri, otomatik yangın söndürme çözümleri arasında dikkat çeken özellikleriyle fark yaratır. Bu çerçevede en özel alternatiflerden bir tanesi olan FM-200 gazlı söndürme çözümleri ile siz de kusursuz bir önlem alabilirsiniz. GFC kalitesiyle size kusursuzluğu vaat ediyoruz.

FM-200 rengi ve kokusu olmayan bir gaz çeşidi olarak söndürme sistemlerinde tercih edilen en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Bu yönüyle yüksek performans, kalite ve kullanışlılık sağlayan FM-200 gazlı söndürme çözümleri kimyasal bir söndürme sisteminden ziyade fiziksel söndürme sağlar. Söndürme çözümlerinde kullanılan en etkili gaz olan FM-200 fiziksel hasara neden olmaması ve pratik çözümler sağlamasıyla da özeldir.

FM-200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Çözümlerimiz

 

İşletmenizde ihtiyaç duyduğunuz söndürme çözümlerine yönelik kalite odaklı bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu çerçevede FM-200 gazlı söndürme sistemlerini alana ideal bir şekilde entegre ediyoruz. Aşağıda özellikleri sıralanan FM-200 gazı sayesinde kusursuz performans sağlıyoruz!

 

 • Rengi ve kokusu olmayan yalıtkan söndürme çözümlerindendir,

 

 • Atmosferik ömrü ortalama 35 yıldır,

 

 • Gaz boşaltma sonrasında atıklara neden olmadığından temizliğe gerek duyulmaz,

 

 • İnsanın var olduğu mekânlarda dahi güvenle kullanılabilir,
  Az yer kaplaması ve ekonomik çözümler sunması dikkat çekicidir,

 

 • 10 saniyede müdahale imkanı sunar,

 

 • Fiziksel söndürme sağlar,
  Müze, santral, bilgisayar odası ve yüksek tavanı olan endüstriyel üretim alanları gibi pek çok yerde tercih edilmektedir.

 

Siz de ihtiyaç duyduğunuz kurulum ve projelendirme çözümleri için bizimle iletişime geçerek cevap verebilirsiniz.

 

Profesyonel Söndürme Sistemleri

Yaşam alanınızda konforu elde etmenizi sağlayacak seçenekler için FM-200 gazlı söndürme sistemlerinden yarar elde edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve söndürme sistemlerindeki tecrübemizle beklentilerinizi en iyi şekilde cevaplıyoruz. Özellikle de kaliteli bir çözüm için projelendirmeye dayanan çalışmalara imza atıyoruz.

 

Projelendirmeden uygulamaya kadar profesyonelliği göz ardı etmeyen yaklaşımımızla ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz. Bu çerçevede söndürme sistemlerinin sertifikalı ve ihtiyaca en uygun çözümler sunan çözümlere dönüşmesini sağlıyoruz. Siz de GFC ayrıcalıklarıyla beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebilirsiniz.

Acil Aydınlatma Sistemleri

Acil aydınlatma sistemleri, kapalı mekanlarda acil durumlara yönelik aydınlatma sağlayan çözümlerdir. Yangın ve diğer bütün afetlerin ortaya çıkması halinde acil aydınlatma ile can ve mal güvenliği sağlanmaya çalışılmaktadır.  GFC olarak acil aydınlatmada en ideal sistemlerle buluşmanızı sağlıyoruz.

Acil durumlarda yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle aydınlatma kesintiye uğrar. Bu gibi durumlarda güvenliği sağlamak adına projelendirmesini gerçekleştirdiğimiz acil aydınlatma çözümleri çerçevesinde daha kaliteli sistemlere kapı aralıyoruz. Kapalı mekânlarda aydınlatma eksikliğinden kaynaklanan sorunların üstesinden gelerek daha başarılı sonuçlar sunuyoruz.

Acil Aydınlatma Sistemleri Çözümlerimiz

 

Aydınlatma, insan yaşamının vazgeçilmezlerinden biri olurken kullanılan ekipmanların tamamı sertifikalı ve standartlara uygundur. Bu çerçevede herhangi bir problem yaşanmaksızın acil durumlarda güvenilir aydınlatma sistemlerinden fayda sağlamak mümkün olur.

 

Şebekeden gelen elektriğin kesildiği hallerde insan yaşamını riske atacak bütün olumsuzluklar acil aydınlatma sistemleri ile önlenmektedir. Böylelikle acil durumdan kaynaklanmayan ancak tahliye sırasında ortaya çıkan olumsuzluklar önlenmiş olur.

 

Binaların Yangından Korunması için Yönetmelik kapsamında acil durum aydınlatma sistemlerinin tesisi zorunlu olmuştur. Bu çerçevede çözüm sunarken aydınlatmanın insan canını korumaya yönelik planlanması adına etkin yaklaşımlar sergiliyoruz. Hastane, huzur evi, kullanıcı sayısı 200’den fazla olan yaşam alanları ile otel benzeri yapılarda tesis ettiğimiz aydınlatma sistemleri ile kusursuz çözümler sunuyoruz.

 

Acil aydınlatma; tahliyeyi kolaylaştıran ve müdahaleyi mümkün kılan çözümlerdendir. Bu çerçevede afetlere karşı hazırlıklı bir tesis planlaması mümkün olur.

 

Profesyonel Acil Aydınlatma Çözümleri

 

Acil durumlarda yaşanan elektrik kesintileri insan canını doğrudan tehlikeye atabilecek durumlar arasındadır. Çıkışı bulamama ya da engellere takılarak yaralanma gibi durumlara karşı acil durum aydınlatma sistemi sunuyoruz. Bu sayede daha güvenli alanlara imkân tanıyoruz.

 

GFC olarak acil durumlara yönelik aydınlatma sistemleriyle konforu ön plana çıkarıyoruz. Profesyonel yaklaşımımız ve kullandığımız kaliteli ekipmanlarla en ideal çözümleri yakalamanızı sağlıyoruz. Taleplerinize uygun çözümlerin ortaya çıkarılması adına planlamadan montaja kadar her detayı önemsiyoruz.

 

Bizimle iletişime geçerek taleplerinizi iletebilirsiniz. Üstelik acil aydınlatma sistemleri hakkında hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.

Acil Çıkış Yönlendirme Sistemleri

Acil çıkış yönlendirme sistemleri; elektrik kesintilerinden kaynaklanan paniğin önlenmesi adına personelin yolu kolayca bulması adına tasarlanan çözümlerdir. Tahliyenin kısa sürede ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi adına tercih edilmektedir. GFC güvencesiyle yönetmeliğe ve ihtiyaçlara uygun çözümlerimizle sizlere destek oluyoruz.

Acil durum aydınlatmasının tesis edileceği mekânlarda acil çıkış yönlendirme ve diğer bazı tabelaların varlığı şarttır. Bu nedenle de yangın ve diğer acil durumlara yönelik pek çok alanda acil çıkış yön levhalarının konumlandırılması gerekir. Yönlendirme sistemleri sayesinde tahliyenin kolaylaşması amaçlanırken karmaşanın önlenmesi de değerlidir.

Acil Çıkış Yönlendirme Sistemleri Çözümlerimiz

 

Afetlere karşı güvenliği ön planda tutacak bir yaklaşım sergileyen ekibimiz, ihtiyaçlara cevap verirken beklentileri en kaliteli şekilde karşılamayı amaçlar. Bu çerçevede acil çıkış yönlendirmelerinin planlanması ve uygulanması sürecinde titizlik ön plandadır.

 

Yönlendirme sistemlerinin yapılandırılması esnasında yapının mimari özellikleri dikkate alınmaktadır. Bu çerçevede hem daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkar hem de yön tarifi daha başarılı bir şekilde gerçekleşir. Görme engelli bireyler için sesli uyarı sistemleriyle gerçekleşen yönlendirme çözümleri çerçevesinde tahliye hem hızlı hem de kaliteli olur. Standartlara uygun malzeme tercihinin yanında işlevselliği ön planda çözümlerle sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

 

Siz de projenize en iyi şekilde uyum sağlayacak sistemleri tesis ederken ideal sonuçlara kapı aralıyoruz. Üstelik yüksek standartlara ulaşmanız adına da size özel bir yaklaşım sağlıyoruz. Siz de beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek bir çözüm için harekete geçebilirsiniz.

 

Profesyonel Acil Yönlendirme Sistemleri

Acil çıkış kapıları ve diğer alanlarla alakalı yönlendirme çözümlerinde kalite odaklılığı benimsiyoruz. Üstelik kalite standartlarını en iyi seviyeye taşırken ihtiyaçlarınızı da bilerek hareket ediyoruz. Profesyonel yaklaşımımız ve sertifikalı hizmetlerimizle size en uygun sonuçları ortaya çıkarıyoruz.

 

GFC olarak yangın ve acil durumlara yönelik başarılı hizmetler sunuyoruz. İhtiyaçlarınızı doğru bir şekilde saptayarak kısa sürede ideal çözümlerle buluşturuyoruz. Acil çıkış yönlendirme sistemleri ile alakalı talepleriniz ve diğer konularda destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.