Maintenance Services

Periyodik Bakım Kontrol Hizmetleri

Yangın, insan yaşamını her zaman tehdit eden bir afet olarak kabul edilmektedir. Yangının her an insan yaşamında görülebilecek bir tehlike olması yangın algılama ve uyarı sistemlerinde periyodik bakım hizmetini gerekli kılar. Afetlere karşı daima koruma sağlamak ve önlem almak adına profesyonel yaklaşımla çözümler sunuyoruz!

GFC insan sağlığını ve mal varlığını tehlikeye sokan bütün yangın tehditlerine yönelik çözüm üretmeyi arzu ediyoruz. Bu çerçevede kapalı ve açık alanlarda kurulan sistemlerin sadece kurulumunda değil bakım ve kontrollerinde de sizlere çözüm sunarak sistemin işlevselliğini sürekli kılıyoruz.

Periyodik Bakım Kontrol Hizmetleri Neden Önemli?

Periyodik bakım, mekanik sistemlerin hemen hepsinde işlevselliği mümkün kılmak adına önemlidir. Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri açısından da benzer özelliklerin varlığından bahsetmek mümkündür. Üstelik kanuni düzenlemelerle getirilen zorunluluklar dahilinde periyodik bakımın yapılması gerekmektedir.

 

Bu noktada GFC markası ile sizlere çözüm sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz bakım ve kontrol hizmetlerinde sistemle ilgili bütün kontrolleri sağlıyoruz.

 

Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri ile Yangın Söndürme Sistemleri konusunda tecrübeli ekibimiz periyodik bakımları yapar. Periyodik bakımların sistem özelliklerine ve kullanılan malzemelere bağlı olarak gerekli aralıkları saptanır.

 

Bu sayede sistemin devreye girmesini engelleyecek bütün aksaklıklar giderilmektedir. Olası bir yangın anında %100 performans sağlayan algılama ve söndürme sistemleri sayesinde can kaybı engellenmektedir.

 

Profesyonel Bakım Hizmetleri

Yangın tesisatı kurulumu konusunda uzmanlaşmış ekibimiz, sertifikalı bakım çözümleri sayesinde hem fiziki hem de yasal zorunlulukları karşılamanızı sağlar.

 

Sistemdeki değişmesi ya da iyileştirilmesi gereken kısımlar saptanarak daha kaliteli sonuçlar elde edilmesi amaçlanmaktadır. Bu çerçevede her yıl için düzenlenen ‘Yangın Tesisatı Uygunluk Raporu’ çerçevesinde sistemin güvenli olması sağlanmaktadır.

 

Periyodik bakım kontrol hizmetleri sırasında her bir eleman titizlikle test edilmektedir. Bu çerçevede sistemin çalışmasını doğrudan ya da dolaylı bir şekilde etkileyecek her unsurun kontrolü gerçekleşir. İşlevsel anlamda kusursuz bir noktada olduğu anlaşılan sistemlerin bir sonraki bakıma kadar kullanılabileceği raporu verilmektedir.

 

GFC ayrıcalıklarıyla ‘Periyodik Bakım Kontrol Hizmetleri’ için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Pompa Grubu Bakımı

Yangın Pompa Grubu Bakımı, yangın sistemlerinde söndürme işleminin gerçekleşmesi için önemli olan pompalarla alakalı bir işlemdir. Pompa bakım ve kontrolleri NFPA 20 ve TS EN 12845 standartlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilerek sistemin işlevselliği amaçlanmaktadır. GFC olarak yangın sistemlerinizdeki pompaların bakımlarını üstleniyoruz. Bu noktada profesyonel ve kaliteli çözümler vaat ediyoruz.

Yangın pompa grubu, sulu yangın söndürme sistemlerinde basınçlı su tedariki sağlayan çözümlerdir. Pompa grubunun debi özellikleri, basınç ayarları ve bağlantılarının kaliteli bir şekilde yapılması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede periyodik bakımların yapılmasıyla birlikte olası uygunsuzlukların giderilmesi ve yangın anında %100 işlevsellik amaçlanmaktadır.

Yangın Pompa Grubu Bakımı Çözümlerimiz

Yangın anında sistemlerin devreye girerek söndürme işleminin gerçekleşmesi kaliteli ve sorunsuz bir pompa grubu ile mümkündür. GFC olarak sunduğumuz pompa grubu bakımı ile sistemlerinizin yangına karşı daima hazır olmasını sağlıyoruz. Mekanik testler ve sızıntı kontrollerinin yapılması ile pompalardaki performansı zirveye taşıyoruz. Ayrıca elektrik motor ve dizel motor tahrikli pompalar için ideal çalışma şartlarının varlığını kontrol ediyoruz.

 

Sistemin teknik kontrollerinin yanı sıra pompa istasyonunun gerekli şartları sağlaması adına kontrolleri gerçekleştiriyoruz. Doğrudan ya da dolaylı sorunlara yol açacak etkenleri ortadan kaldırıyoruz. Üstelik %100 kapasite ile çalışan pompa sistemine imkân tanıyoruz.

Profesyonel Pompa Bakımı

Yangın anında can ve mal kayıplarını önleyecek en önemli husus olan yangın sisteminde pompanın önemi oldukça fazladır. Bu bilinçle hareket eden ekibimiz, sertifikalı bakım hizmetleri sunar. Yangın pompalarının kontrol ve bakımlarının sağlanması bir sonraki yıl gerçekleşecek bakımlara kadar kusursuz çalışmayı destekler.

 

Uluslararası seviyede kabul gören National Fire Protection Association tarafından belirlenmiş uygulamalara göre bakımları tamamlıyoruz. Böylelikle sistemin yasal zorunlulukları yerine getirmesini de sağlıyoruz. Bu sadece işletmenizin sadece güvenli değil hukuki sorumluluklarını da üstlenen bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz. Üstelik kaliteli çözümlerle güven ve konforu ön plana çıkarmayı başarıyoruz.

 

GFC ile çözümlere başvurmak mümkün! ‘Yangın Pompa Grubu Bakımı’ hizmetleri için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yangın Söndürme Cihazları Bakımı

Yangın Söndürme Cihazları Bakımı, muhtemel tehlikelere karşı %100 performans elde etmek adına tercih edilen bir hizmettir. Afet anında söndürme amacıyla kullanılacak ‘Yangın Söndürme Tüpü’ gibi ekipmanlarda ortaya çıkacak sorunlar yangın riskinin büyümesine neden olur.

 

Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına GFC ile çözümlere başvurabilirsiniz.
Yangın, insan yaşamının varlık gösterdiği her noktada muhtemel bir afet olduğundan açık ve kapalı mekânlarda önlemler almak gerekir.

 

Bu çerçevede tercih edilen yangın söndürme ekipmanlarının bakımlarını düzenli aralıklarla gerçekleştiriyoruz. Dolum ve bakım süreçlerini üstlendiğimiz cihazların insan yaşamını güvence altına almasını sağlıyoruz.

Yangın Söndürme Cihazları Bakımı Çözümlerimiz

Yangına karşı önlem almak adına hemen her noktada kullanılan yangın söndürme tüpleri belirli bir ömre ve kullanım süresine sahiptir.

 

Kullanım ömrünü dolduran tüplerin bakım ve dolum işlemlerinin yapılarak kullanıma uygun hale getirilmesi şarttır. Bu çerçevede profesyonel bir anlayışla hareket eden ekibimizle yangın tüpü bakım ve dolumu gerçekleştiriyoruz.

 

Yangına karşı korunmada insani bir yaklaşımı ön planda tutuyoruz. Bunun yanı sıra mevzuata uyumu da sağlayarak bakım ve dolum süreçlerini üstleniyoruz. Bu çerçevede, mekânda bulunan tüm ve cihazların kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

 

Süresi geçmiş ve geçmeye yakın olan cihazları yedek cihazlarla değiştirerek bakım ve dolum sürecini başlatıyoruz. Hidrostatik testlerden geçen yangın söndürme cihazları dolum ve bakımla kullanıma hazır hale gelir.

 

Son aşamada etiketleme ve boyama gibi işlemlerden geçirilen cihazların teslimatı yapılmaktadır.

 

Profesyonel Cihaz Bakımı

Yangın söndürme sistemlerinde kusursuzluğu ön planda tutan yaklaşımımızla sizlerin taleplerine cevap veriyoruz. Profesyonel ve sertifikalı bakım hizmetlerimizle yangın söndürme cihazlarınızdaki işlevselliği destekliyoruz. Yangın anında cihazların çalışmıyor olmasından kaynaklanacak bütün sorunların önüne geçerek can ve mal güvenliğini sağlıyoruz.

 

Uzun süredir kullanmadığınız ve işlevselliğini yitiren/yitirmek üzere olan yangın ekipmanları için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, kaliteli ve güvenilir bakım süreçleri çerçevesinde ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Üstelik yangına karşı önlemlerle alakalı güven duyacağınız bir sonuç vaat ediyoruz.

 

GFC ayrıcalıklarıyla ‘Yangın Söndürme Cihazları Bakımı’ için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sprinkler Sistemleri

Sprinkler sistemleri, yangına etkin müdahale konusunda tercih edilen en ideal sistemlerden bir tanesidir. Kurulum, bakım ve kullanımı konusunda ideal çözümlere başvurulması durumunda en teknolojik seçeneklerden biri olan sprinkler sistem çerçevesinde kusursuzluğu yakalamak mümkündür. İnsan canına ve malına yönelen yangın tehlikesini önlemek adına GFC ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebilirsiniz.

Sprinkler sistem kurulumu yapan ekibimiz, kaliteli çözümleri ön plana çıkarırken işlevselliği önemser. Bu çerçevede sprinkler sistemlerin başarılı olmasında ihtiyaca özel çözümler sağlaması dikkat çeker. Profesyonel ekibimiz ve kalite odaklı yaklaşımımızla aşağıdaki sprinkler sistem çözümlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Islak Borulu Sprinkler Sistem

Yangın anında sprinkler başlıklarının patlamasıyla birlikte sistem yangına müdahale imkânı tanır. Boruların su ile dolu olması yangına hızlı ve etkin müdahaleyi mümkün kılar. Üstelik en çok tercih edilen sprinkler sistemlerinden bir tanesidir.

 

Kuru Borulu Sprinkler sistem

Sprinkler sistem borularında hava ya da azot doldurulması ile çalışan bu sistemde başlıkların ısı etkisi ile patlaması sonrasında suyun borulara ulaşması söz konusu olur. Suyun patlama sonrasında oluşan basınçla harekete geçmesi hedeflendiğinden boruların tamamen kuru olması gerekmektedir. Aksi takdirde borularda donma riski ortaya çıkar.

 

Ön Tepkili Sprinkler Sistem

Kuru siprinkler sisteme benzeyen bu çözümde su vanasının açılması yangın algılama sisteminden gelen ikaza bağlıdır. İkaza bağlı olarak açılan sistem suyun yangın anına ulaşmasını sağlar ve yangın söndürülür.
Sprinkler sistemleri kaliteli ve kullanışlı çözümler sağlarken yangına etkin müdahale imkanı tanır. Bu çerçevede hem teknolojik hem de kaliteli seçenekler arasında kabul edilmektedir. Ekibimizin profesyonel yaklaşımı ve kalite odaklı anlayışıyla kurulan sprinkler sistemlerle yangının neden olacağı kayıpları önlemek mümkündür.

 

GFC olarak sprinkler sistem kurulum, projelendirme, bakım ve onarım süreçlerinde çözüm sunuyoruz. Sistemin alana ve ihtiyaca uygun bir şekilde tasarlanması adına kaliteli bir yaklaşım sergilenir. İşletmeniz ya da projeniz için en başarılı seçeneklerden yarar sağlamak mı istiyorsunuz? O halde sprinkler sistem çözümlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel ve ilkeli anlayışımızla size en uygun çözümleri sunuyoruz.

Söndürme Sistemleri Bakımı

Söndürme Sistemleri Bakımı, yangına karşı etkin bir sisteme sahip olmanın en önemli avantajlarından biridir. Bu çerçevede çözüm üretirken tespit, uyarı ve söndürme konusunda bütün elemanların çalışmasını destekliyoruz. Siz de yangın sistemleriniz için etkin hizmetler tercih ederek GFC ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz.

Söndürme sistemleri, pek çok elemandan oluşan çözümlerden bir tanesi olmayı başarır. Mekanik parçalardan oluşan söndürme sistemlerinde ortaya çıkacak herhangi bir sorunun söndürmeyi sağlayamayacağı düşünüldüğünde bütün söndürme sisteminin kontrol edilmesi gerekir.

Profesyonel ekibimizle yangın söndürme konusunda etkin çözümlerle ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz. Bu sayede söndürmenin daha kaliteli ve başarılı olmasını destekliyoruz.

Söndürme Sistemleri Bakımı Çözümlerimiz

Söndürme sistemlerindeki bakım ve kontrolleri titiz bir şekilde gerçekleştirirken her bir parçanın işlevselliğini sağlıyoruz.

Bu noktada panel konfigürasyonları, akü ve voltaj kontrolleri, algılama hattı kontrolleri ve bağlantı değerlendirmesi gibi pek çok detayı denetliyoruz. Profesyonel ekibimizle söndürme sistemlerinde ortaya çıkan bütün sorunların üstesinden gelmeyi sağlıyoruz.

Sistemin düzenli aralıklarla kontrol edilmesini hedeflerken yangın tehlikesine yönelik bütün önlemleri destekliyoruz. Yangın söndürme sistemleri bakımı uygulamalarına uygun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz denetimlerle yasal zorunlulukları da karşılamayı sağlıyoruz. Bu sayede kaliteli bir sistemin elde edilmesini amaçlıyoruz. Tespit edilen eksiklik ve arızaların giderilmesini sağlayarak sistemin kısa sürede başarılı bir şekilde devreye alınmasını destekliyoruz.

 

Profesyonel Söndürme Sistemleri Bakımı

Söndürme sistemlerinde bakım ve onarım çözümleri ile alakalı hızlı, etkin ve kaliteli süreçlere imza atıyoruz. Profesyonel ekibimizle ihtiyaç odaklı bir yaklaşımı sizlerle buluşturuyoruz. İşletmenizde uzun süredir bakım ve onarımı gerçekleştirilmemiş söndürme sistemlerinin neden olacağı riskleri bilerek ekibimizle iletişime geçmelisiniz. Ekibimiz, kısa sürede size özel bir çözüm geliştirerek söndürme sistemleri ile güvenliğinizi destekleyecektir.

 

Söndürme sistemleri konusunda uzmanlaşmış ekibimizle size uygun çözümler sunuyoruz. Üstelik zaman kaybı olmaksızın çözüm elde etmenizi sağlıyoruz. İhtiyaç odaklı bir yaklaşım ve söndürme sistemlerinde sürdürülebilir çözümler için ekibimizden destek alabilirsiniz. Bütün söndürme sistemlerine uygun çözümlerimizle ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyoruz. GFC ayrıcalığıyla hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İhbar Sistemleri Bakımı

İhbar sistemleri bakımı, yangın söndürme sistemlerinin işlevselliğini sağlamak adına önemli bir çözümdür. Yangının tespiti ve uyarının yapılması adına kullanılan ihbar sistemlerinde bir problem olması söndürme sistemini işlevsiz kılar. Bu çerçevede GFC ile sistemin kaliteli çözüm sağlamasına kapı aralayabilirsiniz.

Yangın sistemlerinin önemli bir parçası olan ihbar sistemleri, kanuni bir zorunluluk olarak tercih edilmesi gereken çözümlerden bir tanesidir. Binaların yangına karşı daha güvenilir alanlara dönüşmesi adına gerekli bu sistemlerdeki en ufak sorun yangın riskini arttırmaktadır. Bu nedenle ekibimizin profesyonel yaklaşımla sunduğu ihbar sistemi çözümlerini tercih ederek kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

İhbar Sistemleri Bakımı Çözümlerimiz

 

Yangına karşı erken müdahale fırsatı sunan ihbar sistemleri, düzenli aralıklarla bakıma tabi tutulmalıdır. Sistemin işlevselliğini desteklemek adına LED testleri yapılarak sorun olup olmadığı değerlendirilmektedir. LED testlerinin yanı sıra panelin şebeke voltajı ve akü şarj voltajının da değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bakım hizmetleri esnasında karşılaşılan sorunların üstesinden gelinirken panel iç ve dış temizliği de yapılmaktadır. Bu sayede algılama ve ihbar sistemleri ile ilgili bütün detaylar değerlendirilmektedir.

Cihazlarla alakalı noktasal testler ve kirlilik değerleri değerlendirilerek başarılı bir çözüm üretilmesi amaçlanmaktadır. Test ve kontroller sonrasında gerekli müdahalenin yapıldığı sistemler bakım sonrasında %100 işlevsel hale gelir.

 

Profesyonel İhbar Sistemi Çözümleri

 

İhbar sistemleri hem mekanik hem de yazılımsal anlamda kusursuz bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu yönüyle kaliteli ve teknik anlamda başarılı olan ihbar sistemlerinde en ufak bir hatanın dahi problemlere neden olabileceği bilinmektedir. Profesyonel ekibimizle hem kurulumunu yaptığımız hem de başka firmalarca kurulan ihbar sistemlerine yönelik bakımları üstleniyoruz.

Bakım hizmetleri çerçevesinde beklentileri karşılarken sistemin işlevselliğini de sağlıyoruz. Bu noktada hem kaliteli hem de kullanışlı sonuçlara kapı aralıyoruz. Siz de işletmenizde kullandığınız ihbar sistemlerinin standartlara uygun özellikler göstermesini sağlamak ister misiniz? O halde profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

 

GFC yangın ihbar sistemleri konusunda bakım çözümleri sunar. Detaylı bilgi ve hizmet talebi için iletişime geçebilirsiniz.

Dolap ve Hidrantların Bakımı

Dolap ve hidrantların bakımı, yangın anında veya sonrasında müdahaleyi kolaylaştıracak çözümlerin işlevselliğini sağlar. Yangın söndürme dolapları ve hidrant sisteminin bakımında titiz bir yaklaşım hedeflendiğinden profesyonel destek almak önemlidir. Bu çerçevede profesyonel çözümler sunan GFC ile ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Bakım çözümlerinin ayda 1 kez yapılması gerektiği düşünüldüğünde dolap ve hidrantlar konusunda titizlik ön planda olmalıdır. Profesyonel ekibimizle titiz bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bakımları yangına eşsiz önlemler alacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu çerçevede dolap ve hidrantlardaki kusursuzluğu sağlayarak yangına karşı önlemleri güçlendiriyoruz.

 

 

Dolap ve Hidrantların Bakımı Çözümlerimiz

Yangın söndürme dolabı ve hidrant sistemlerindeki muhtemel sorunlar yangın anında müdahaleyi engeller. Bu nedenle sistemin her noktası titizlikle değerlendirilerek %100 işlevsel hale getirilmektedir. Uzman ekibimiz ve sertifikalı bakım çözümlerimizle titiz bir sürece imza atıyoruz. Dolap ve hidrantların bakımında şu uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

 

 • Yangın söndürme dolabı içerisinde bulunan hortumların sağlamlığı kontrol edilir,

 

 • Hortumda bir deformasyon olması durumunda hortum değişikliği gerçekleştirilir,

 

 • Hortum ucunda bulunan su tazyik ayar vanasının kontrolleri gerçekleştirilir,

 

 • Dolap ana vanasının işlevselliği kontrol edilir,

 

 • Hat bağlantıları incelenerek sağlamlığı desteklenir,

 

 • Hortum makarasının çalışmasıyla alakalı değerlendirmeler yapılır,

 

 • Su kaçağı olup olmadığı değerlendirilerek varsa giderilmesi sağlanır,

 

 • Dolap içerisinin temiz ve hijyenik olması desteklenir,

 

 • Yangın hidrantının vana kontrolleri gerçekleştirilir,

 

 • Hidrantın su tesisatında varsa kaçakların önlenmesi amaçlanır,

 

 • Kontroller sonrasında kaliteli bir sistemin varlığından emin olunduğunda bakım tamamlanır.

 

Aşama aşama gerçekleştirilmesi gereken dolap ve hidrant sistemi kontrolü konofru ön plana çıkaran çözümlerden bir tanesidir. Bu çerçevede düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi gereken bakımların aksatılması durumunda sistemin çalışmaması kaynaklı problemler yaşanacaktır.

 

Profesyonel Dolap Bakımı

Dolap bakımlarının profesyonel bir yaklaşımla tamamlanması açısından ekibimiz bütün sorumluluklarını yerine getirir. Bu noktada tecrübe ve ekipman kalitesi sayesinde sistemin kusursuz çalışması sağlanmaktadır. Siz de yangın söndürme dolapları ve hidrant sistemleri ile alakalı destek almak adına bizi tercih edebilirsiniz. GFC olarak kaliteli çözümlerle size destek oluyoruz. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.